Warunki zamawiania

Ustalenia w sprawie uszycia sukni ślubnej powinny odbywać się co najmniej 3 miesiące przed ślubem.

Suknie taneczne zamawiamy również z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Należy pamiętać, że suknie taneczne są bardzo pracochłonne.

 

Wypożyczanie

Obecnie jest coraz mniej sukien ślubnych, ale jeżeli uda Ci się dopasować coś do swojej sylwetki, to cena będzie naprawdę niska, można też wypożyczyć.

Wypożyczanie dotyczy tylko sukienek ślubnych.

 

Cenne porady

Stroje do tańca to spory wydatek. Oprócz usługi należy wziąć pod uwagę koszt i rodzaj użytych materiałów.
Suknia do tańca lub koszula powinna spełniać podstawowe wymogi: ma być lekka i wygodna, często też bogato zdobiona.
Na górę sukni lub koszulę kupujemy zatem materiały elastyczne (rozciągające się po długości i szerokości), a więc przy zakupie należy sprawdzić, czy materiał się nadaje.
Jeżeli top (góra sukni lub koszula) ma być wygodna zalecam kupować elastyczne koronki, siatki lub lycry. Ozdobne gipiury lub koronki mogą być nierozciągliwe, nakłada się je fragmentarycznie na bazie rozciągniętej już na manekinie lycry, lub lycry z siatką.
Takie materiały można kupić w sklepie tanecznym „Marabo” we Wrocławiu (tkaniny angielskie).
Tańsze tkaniny, z których szyje się doły sukienek muszą być dość lekkie, najtaniej można kupić w hurtowni „Textil” przy ul. Robotniczej 1 we Wrocławiu, lub w hurtowni ślubnej „Amanda” przy ul. Pomorskiej 46, w której można kupić kolorowe i białe tiule, organzy, panny młode znajdą także szeroką gamę koronek, satyn i dodatków do sukni ślubnej
Największą gamę czystych, niepowtarzalnych kolorów posiada sklep taneczny „Marabo” przy ul. Konopnickiej 4 we Wrocławiu, który oferuje angielskie tkaniny i dzininy.
Lekką satynę używaną na doły sukienek tanecznych, a także tkaninę na spodnie taneczne można zakupić w sklepie Podwale 37/38 Wrocław, należy zwrócić uwagę na to, żeby tkaniny zawierały strecz (rozciągały się przynajmniej po szerokości materiału).
Najwiekszy wybór w kolorystyce kamieni Swarovskiego można znaleźć w „Marabo”, zaletą tego sklepu jest to, że możesz kupić nawet niewielkie ilości.
Zanim zrobisz zakupy należy zrobić projekt aby ustalić ilości potrzebne do realizacji danego pomysłu. Projekt wliczony jest w cenę szycia sukni, o ile decydujesz się na uszycie jej u mnie.  W innym przypadku pobierana jest opłata za sam projekt.
Przy swoich pomysłach należy wziąć pod uwagę:
– atuty i mankamenty sylwetki,
– wzrost partnera,
– kolor cery,
– sugestie trenerów,
– inne zadania, które powinna spełniać suknia (widoczność tancerki na parkiecie lub wrażenie, jakie chce zrobić panna młoda na gościach…)
Należy pamiętać o tym, że ciemne kolory maskują mankamenty sylwetki, wyszczuplają, tak jak wszystkie linie pionowe, czyli gorsety lub plecy wycięte w literkę „V”, pionowe „łezki” skośne draperie, falbany układane po skosie, suknie z godetami (top wycinany w szpice), zdecydowanie wyszczuplają sylwetkę. Wszystkie linie poziome, czyli np. falbany naszywane poziomo, gorsety odcięte po linii prostej, bransoletki „przecinające” ręce mogą przyczynić się do pogorszenia wizualnego wrażenia, skrócenia sylwetki.
W wyjątkowych przypadkach mogę pomóc w zakupie materiałów.
Zapraszam do korzystania z usług i porad.

przejdź do działu kontakt »